Sport

You are here: / /

Suarez

Po meczu Sharapovej i Muguruzy, na korcie Philippa Chartrier zagrają Milos Raonic oraz wicelider rankingu Novak Djokovic. Zdecydowanym faworytem spotkania jest Serb, który pokonał Kanadyjczyka dwukrotnie (ostatni raz przed miesiącem, w Rzymie, w trzech setach). Milos Raonic preferuje szybsze nawierzchnie, ale w tym roku osiąga na mączce bardzo dobre rezultaty. W dwóch pierwszych rundach nie miał problemów i bez straty seta pokonał Kyrgiosa 6:3 7:6 6:3 oraz Veselego 7:6 6:4 6:1.

W trzeciej rundzie czekał go prawdziwy test – umiejętności na korcie oraz psychicznych. W bardzo długim meczu, ku niezadowoleniu publiczności, udało mu się zwyciężyć Gillesa Simona w pięciu setach. W piątym secie serwował na zakończenie meczu przy 5:4, ale stracił podanie. Na szczęście w kolejnym gemie przełamał Francuza i wygrał cały mecz 4:6 6:3 2:6 6:2 7:5. W czwartej rundzie rozegrał bardzo dobry mecz pokonując Marcela Granollersa 6:3 6:3 6:3.

Mniej problemów w dotychczasowych spotkaniach miał Novak Djokovic. Nole imponuje dyspozycją w tegorocznym Roland Garros i jest traktowany na równi z Rafaelem Nadalem jako faworyt do wygrania całego turnieju. W pierwszych dwóch rundach ograł kolejno Sousę 6:1 6:2 6:4, Jeremiego Chardy 6:1 6:4 6:2. W meczu z Marinem Cilicem zabrakło mu koncentracji, kiedy mógł zakończyć spotkanie w trzech setach. Ostatecznie przegrał trzeciego seta w tie-breaku. Zwieńczył dzieło w secie czwartym, pokonując Cilica 6:3 6:2 6:7 6:4. Djokovic rozegrał fantastyczny mecz w czwartej rundzie, przeciwko Tsondze. Bardzo dobrze returnował, poruszał się po korcie i skorzystał z licznych błędów rywala. Wygrał z Tsongą 6:1 6:4 6:1. Niepokojącym objawem u Raonica może być opatrunek na prawym łokciu. W meczu z Simonem kilka razy utracił podanie. Wiadomo, że Raonić chcąc ugrać cokolwiek w meczu z Novakiem musi utrzymywać swój serwis. Będzie chciał zakończyć wymiany jak najszybciej i jeżeli będzie trafiał w kort, może sprawić Nolemu sporo problemów.