Sport

Rowerki dla dzieci

Jakie rowerki dla dzieci wybrać?

Rowerek jest kolejnym po wózku, niezbędnym pojazdem, w który musi zaopatrzyć się każdy rodzic. Gdy dziecko jest już za duże, lub zaczyna buntować się przed jazdą w spacerówce, warto rozważyć jego zakup. Nawet, gdy brzdąc chętnie już spaceruje, przy dłuższych wyjściach małe nóżki szybko się zmęczą, wówczas niezastąpione są rowerki dla dzieci.
Pierwsze rowery dla najmłodszych to zazwyczaj trójkołowe, statyczne pojazdy. Specjalna rączka umożliwia prowadzenie ich i kierowanie przez rodzica, podczas, gdy dziecko wygodnie siedzi. Jeśli jego nóżki będą jeszcze za krótkie by samodzielnie pedałować, jest tam także miejsce, by postawić bezpiecznie stopy. Nad głową dziecka znajduje się zazwyczaj daszek chroniący przed deszczem i słońce. Takie rowerki dla dzieci nie rozwijają jeszcze ich motoryki, są jednak wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem. Kontrolę bowiem sprawuje nad nimi rodzic.
W przypadku dwu- i trzylatków świetnie sprawdzają się rowery biegowe. Przy ich zakupie niezmiernie ważne jest dopasowanie go do wzrostu dziecka. Siedząc musi ono bowiem dosięgać stopami do ziemi. Tego typu rowerki dla dzieci nie posiadają pedałów, a jazda na nich polega na odpychaniu się nogami od podłoża. Ich główną zaletą jest nauka utrzymania równowagi.
Dla czterolatków świetnie sprawdzą się już rowery 16″ z pedałami. Większość dzieci będzie potrzebowało na początku bocznych kółek, które potem bez problemu zdemontujemy. Rowery te wyposażone są zazwyczaj w hamulec ręczny.
Rowerki dla dzieci zawsze powinny być dobierane indywidualnie. Przy wyborze powinniśmy przede wszystkim brać pod uwagę wzrost dziecka oraz jego rozwój fizyczny. Jedynie dobrze dopasowany rower zapewni komfortową jazdę i bezpieczną rozrywkę.

Podobne wpisy:

Previous article
Rowery dziecięce
Next article
Rowerki biegowe dla dzieci
About the author
related articles