Sport

Czym jest taniec bollywoodzki?

Czym jest taniec bollywoodzki?

Bollywood to niezwykle popularne w dzisiejszych czasach pojęcie kojarzące się głównie z hinduskim kinem zdobywającym serca milionów ludzi na całym świecie. Niemniej jednak powyższe określenie odnosi się też i do innych elementów hinduskiej kultury – żeby wspomnieć w tym miejscu chociażby o tańcu.

Taniec bollywoodzki jest tak charakterystyczny, że nie ma opcji, by pomylić go z jakimkolwiek innym tańcem. Wywodzi się z hinduskiego kina i z nim właśnie jest ściśle powiązany. Łączy w sobie cechy wielu form tanecznych wywodzących się z Indii takich jak np. kathak czy bharatanatyam, ale też wykorzystuje sporo współczesnych elementów, np. zaczerpniętych z hip-hopu, w zależności od panujących aktualnie trendów. Taniec bollywoodzki daje zatem dość spore do popisu poprzez możliwość tworzenia oryginalnych i wyjątkowych układów.

Bardzo ważną rolę w omawianym kontekście odgrywają odpowiedni strój oraz charakteryzacja – to w dużej mierze dzięki nim taniec bollywoodzki jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Widać w tym obszarze wyraźne nawiązania do hinduskiej mody i stylu kojarzącego się z tą kulturą. Jest bardzo pięknie i barwnie.

Każdy, kto spróbował tańca bollywoodzkiego, podkreśla, iż jest to doskonały sposób na walkę ze stresem i nauczenie się czegoś zupełnie nowego. Organizowane są kursy, na które można się zapisać niezależnie od wieku, aczkolwiek ukryć się nie da, że opisywany tu taniec wzbudza największe zainteresowanie wśród pań. Dużym jego plusem jest to, że nie jest do niego potrzebny partner.

Podobne wpisy:

Previous article
Czym jest taniec towarzyski?
Next article
Czym jest choreoterapia?
About the author
related articles