Sport

Czy każdy może nauczyć się tańczyć?

Czy każdy może nauczyć się tańczyć?

Na fali popularności takich programów jak np. „Taniec z gwiazdami” czy „You Can Dance” mnóstwo osób decyduje się na naukę tańca. Są jednak i tacy, którzy – pomimo wielkich chęci – wychodzą z założenia, że i tak im się to nie uda. Czy słusznie?

W dziedzinie jaką jest taniec nie każdy oczywiście stanie się mistrzem – dotyczy to zresztą i wszystkich innych aspektów życia. Nie oznacza to jednak wcale, że trzeba porzucać marzenia o tańcu i z góry nastawiać się na porażkę. Osoby, które nie potrafią tańczyć, najczęściej argumentują to w ten sposób, że nie potrafią się ruszać i nie mają dobrego słuchu muzycznego. W rzeczywistości są to jednak tylko wymówki, ponieważ prawdziwa przyczyna tkwi zupełnie gdzie indziej – a mianowicie w głowie. Odpowiedzialność za to ponoszą różne blokady psychiczne – warto mieć na uwadze to, że ograniczenia te w znakomitej większości przypadków nie mają jakiegokolwiek odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Dobra wiadomość jest taka, że każdy jest w stanie nauczyć się tańczyć. Jak to zrobić? Najprościej rzecz jasna zapisać się na kurs, ale warto również mieć na względzie i parę innych kwestii. Przede wszystkim nie wolno być wobec siebie zbyt krytycznym. Są ludzie, którzy różnych rzeczy uczą się nawet i w podeszłym wieku – i wcale im to nie przeszkadza. Wskazane jest też poszukanie w swoim otoczeniu osób będących wielbicielami tańca – tacy ludzie potrafią skutecznie zarażać innych swoją pasją, a co więcej, udzielą wielu merytorycznych wskazówek, które na pewno się przydadzą.

Podobne wpisy:

Previous article
Czym jest breakdance?
Next article
Futsal znany także jako piłka halowa jest odmianą piłki nożnej
About the author
related articles