Sport

Flesz: historyczny sukces Polek, Wawrinka triumfuje w Monte Carlo

Polki w Grupie Światowej Pucharu Federacji 2015! W decydującym meczu Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska pokonały parę Medina Garrigues/Soler Espinoza 64 62 i zdobyły decydujący punkt dla reprezentacji Polski.

Wcześniej tego dnia, Agnieszka wygrała w singlu z Marią-Teresą Torro-Flor 63 62, a jej młodsza siostra Urszula nie dała rady Silvii Soler Espinozie (16 36).

Polki ostatni raz występowały w Grupie Światowej 20 lat temu, ale wówczas uczestniczyły w niej aż 32 ekipy. Od 2005 roku jest to już zaledwie osiem drużyn narodowych, czyli tenisowa elita, do której dołączymy w przyszłym roku. Brawo dziewczyny!

Stanislas Wawrinka pokonał po raz drugi w karierze Rogera Federera 46 76(5) 62 i to po raz drugi w Monte Carlo. Przyniosło mu to jednak pierwszy raz zwycięstwo turniejowe. Przewaga H2H na mączce starszego ze Szwajcarów wynosi już tylko 3-2.

To pierwszy triumf Stana w Monte Carlo. Trudno żeby było inaczej, kiedy od 2005 do 2012 turniej był twierdzą Rafela Nadala. W ubiegłym roku serię przerwał Novak Djoković, a w przyszłym tytułu będzie bronił Szwajcar.
How Foo Yeen/Getty Images AsiaPac

Donna Vekic zdobyła swój pierwszy tytuł turnieju WTA w wieku 17 lat! W finale turnieju BMW Malaysian Tennis Open pokonała Dominikę Cibulkovą 57 75 76(4). W decydującym secie Chorwatka roztrwoniła przewagę 5-1*. Cibulkova wyciągnęła na 6-5* (po drodze Donna miała cztery piłki meczowe), lecz na tym skończył się jej pościg i mecz miał rozstrzygnąć tie break, a w nim Vekic wygrała do czterech.

Tenis Love bardzo cieszy się z tego sukcesu i życzy Chorwatce kolejnych.

MARRAKESZ

Niedziela nie była udanym dniem dla wszystkich Polek. Sandra Zaniewska przegrała z Beatriz Garcia-Vidagadany 16 46. Więcej emocji było w spotkaniu Kasi Piter z Anastazją Grymalską. Piter prowadziła w pierwszym secie 5-2, lecz ostatnie wygrała go 7-5. W drugim secie sytuacja była podobna, lecz koniec już nie był szczęśliwy. Polka prowadziła 5-1 (sic!), by oddać partię w tie breaku do trzech. W decydującym secie nawet nie wygrała gema i pożegnała się z turniejem singlowym.

Katarzyna zagra jeszcze w deblu z Maryną Zanevską. A w głównej drabince singlowej zobaczymy jeszcze w akcji Urszulę Radwańską.

BARCELONA

Reprezentantki Polski w Pucharze Federacji po zwycięstwie nad Hiszpankami udały się na mecz FC Barcelony z Athletic Bilbao. Po sieci krąży screen z C+, na którym widać Agnieszkę, która siedzi niedaleko kontuzjowanych zawodników Blaugrany. Na swój profil FB zdjęcie wrzuciła Paula Kania.