Sport

You are here: / /

Wycieczki rowerowe

Tani, prosty, bezproblemowy – po prostu rower!

Indywidualne i zbiorowe, na trasach długich i krótkich, dla rodzin i dla wyczynowców – wycieczki rowerowe zdobywają szturmem coraz więcej zwolenników.
Rowery to wciąż jeden z najtańszych sposobów podróżowania, najbardziej ekologiczny i najzdrowszy. Wycieczki rowerowe można uprawiać razem jak i osobno, dostosowując trasę do upodobań i zaplanowanego wypoczynku. Taka wyprawa może być trasą samą w sobie, a jazda rowerowa może być formą relaksu; rower również może być tylko środkiem do przemieszczania się w wyznaczone miejsca.
Rower musi być dobrany do rodzaju wypraw; dla jeżdżących po mieście powinien to być wygodny model miejski; niekiedy takie można wypożyczyć na godziny w wielu miastach i zostawić w specjalnych punktach. Dla planujących wyprawy po polach i lasach raczej taki, który ma przerzutki pozwalające na jazdę terenową. W mieście przyda się koszyk, w terenie raczej sakwy rowerowe, w które zapakujemy prowiant, wodę i przydatne drobiazgi biwakowe. Należy też pamiętać o różnicy wieku i kondycji uczestników wycieczki, a w związku z tym – o różnicach osiągów rowerów poszczególnych rowerzystów.
Obecnie w wielu miejscach powstają pola rekreacyjne przystosowane dla tych, którzy preferują rowery. Są stojaki na pojazdy, wiaty z ławami i stołami, miejsce na ognisko oraz murowane grille. Internet zawiera opisy tras rowerowych, na których rozmieszczone są podobne punkty. Dzięki temu, planując wycieczki rowerowe, można dokładnie przewidzieć miejsce odpoczynku i precyzyjnie określić czas, jaki spędzimy na relaksie przed wyruszeniem w dalszą drogę.

Podobne wpisy:

Previous article
Serwis rowerowy Poznań
Next article
Sklep z rowerami Kraków – Mogilska
About the author
related articles