Sport

Flesz: jeden gem Kubota, siedem Michała

Flesz: jeden gem Kubota, siedem Michała

 

Tego pucharu na pewno nie wzniosą już Łukasz Kubot i Michał Przysiężny. Pierwszy zdołał ugrać zaledwie gema w pojedynku z Roberto Bautistą Agutem, a drugi uległ Teimurazowi Gabaszwiliemu 36 46. W Barcelonie zobaczymy jeszcze w akcji Jerzego Janowicza. Dziś zostanie wyłoniony jego rywal. Przypominamy, że będzie nim Jurgen Melzer lub Michaił Kukuszkin.

MARRAKESZ

Dziś w Maroko swoje zmagania turniejowe rozpocznie Urszula Radwańska. Po nieudanych pojedynkach ma szansę na przełamanie z Larą Arruabarreną. Hiszpanka dostała się do drabinki głównej dzięki trzem zwycięstwom w kwalifikacjach. Niecałe dwa tygodnie wcześniej, w Bogocie dotarła do ćwierćfinału, gdzie przegrała z późniejszą finalistką całego turnieju – Jeleną Janković 46 46. Wtedy również przebijała się przez kwalifikacje. Biorąc pod uwagę dyspozycję Polki, będzie niezwykle ciężko. Trzymamy jednak mocno kciuki i wierzymy, że Ula nie jest na straconej pozycji.

SANKT PETERSBURG -> TEL AWIW

Prawie tydzień temu Jewgienij Kafielnikow informował o tym na Twitterze, a w niedzielę otrzymaliśmy potwierdzenie od ATP. Turniej w Sankt Petersburgu zostaje już w tym sezonie przeniesiony do Tel Awiwu! Odbędzie się on w dniach 15-21 września, a pula nagród wyniesie milion dolarów. Według doniesień izraelskich mediów w turnieju ma wystąpić m.in. Novak Djoković.

Kontynuujemy przegląd Twittera. Pablo Carreno Busta poinformował tutaj wszystkich, że nigdy wcześniej nie czuł się na korcie tak gorszy od rywala, jak w spotkaniu z Nole. Przypomnijmy, że w 1/8 finału Monte Carlo Rolex Masters Serb rozgromił go 60 61. Mimo wszystko Hiszpan cieszy się z udanego turnieju. I trudno mu się dziwić. Dzięki wycofaniu Richarda Gasqueta mógł uczestniczyć w drabince głównej jako Lucky Loser (przegrał wcześniej w kwalifikacjach) i po drodze wyeliminował Ivana Dodiga i Gaela Monfilsa.

Dura derrota ayer contra Djokovic, hacía tiempo q no me sentía tan inferior en una pista de tenis..De todas formas gran torneo,muy contento!

— Pablo Carreno (@pablocarreno91) April 18, 2014

Do udanych na pewno nie zaliczy występu w Barcelonie. Odpadł w pierwszej rundzie po porażce z Andriejem Kuzniecowem 62 16 26.

Przenosimy się na Facebook, skąd zalotnie z samego rana spogląda na nas Ana Ivanović.

Jeśli jesteśmy już przy tenisistkach, nie możemy przejść obojętnie obok incydentu, do którego doszło na konferencji prasowej przed rywalizacją Kanadyjek ze Słowaczkami w ramach Pucharu Federacji.

Rozchodzi się o to, że Eugenie Bouchard nie chciała zbić piątki Kristynie Kucovej, ponieważ uznała, że jest to LAME i dodała, że nie rozumie dlaczego miałaby życzyć jej powodzenia. Kucova odpowiedziała na to, że zachowanie jej rywalki wyłącznie ją dodatkowo zmobilizuje. Ta scena rozeszła się szerokim echem w tenisowym światku. Odniosła się do tego między innymi Czeszka Iveta Melzer (większość kojarzy ją jako Benesovą, żona wspomnianego wyżej Jurgena Melzera). Ostatecznie Kanadyjki wygrały 3-1 i podobnie jak Polki, awansowały do Grupy Światowej.

Podobne wpisy:

Previous article
Dlaczego dziennikarze nie powinni się przyjaźnić z tenisistami
Next article
Cwetana Pironkowa udziela wywiadu
About the author
related articles