Sport

Czym jest siatkówka?

Siatkówka, czyli inaczej mówiąc piłka siatkowa, jest znana każdemu z nas. Jeśli więc sami z niej korzystamy, dowiedzmy się, czym ona właściwie jest.

Piłka siatkowa to sport drużynowy, w którym biorą udział dwie drużyny. Składają się one z sześciu osób. W skład jednej grupy wchodzi rozgrywający, atakujący, dwóch przyjmujących, dwóch środkowych oraz libero. Na boisku za jednym razem może jednak przebywać wyłącznie sześć osób. To właśnie libero zmienia się podczas rozgrywek z osobą środkową, która stoi w linii obrony, podczas gdy dany zespół przejmuje zagrywkę. Jak w każdej dziedzinie, tak i w siatkówce wyróżniamy różne typy tego sportu. Może to być np. siatkówka halowa lub siatkówka w klasycznej, tradycyjnej odmianie, rozgrywana na specjalnych boiskach.

Siatkówka wciąż cieszy się w Polsce sporą popularnością. Od lat oglądamy rozgrywki piłki siatkowej w telewizji. Sami również możemy się nią zająć, niezależnie od swojej płci, wieku, a nawet i wzrostu. Taki sport skutecznie urozmaici nasze życie.

Podobne wpisy:

Previous article
Ubranie termoaktywne
Next article
Hotele nad morzem
About the author
related articles