Sport

Puchar Davisa: Polska pokonała Rosję, zagra z Chorwacją

jerzy janowicz puchar davisa polska rosja

Jerzy Janowicz

Polska pokonała Rosję 3-2 w meczu I grupy strefy euro-afrykańskiej w Pucharze Davisa. Dwa punkty zapewnił nam Jerzy Janowicz, który bez straty seta wygrał z Karenem Chaczanowem i Dmitrijem Tursunowem. Dwie porażki zanotował z kolei Michał Przysiężny. Kluczowy okazał się debel, a tu Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść w czterech setach.

Po wyjazdowym pojedynku z Rosjanami, Chorwatów będziemy gościć u nas w kraju w terminie 4-6 kwietnia. W tym samym czasie są rozgrywane eliminacje turnieju WTA w Katowicach. Nie jest znana jeszcze nawierzchnia ani miasto, w którym zjawią się tenisiści. Chorwacja przeważnie występuje – i to z dobrym skutkiem – w grupie światowej. Rok temu ich najlepszy singlista, Marin Cilić, odbywał jednak dyskwalifikację za doping. W meczu z Polską Cilić jednak zapewne wystąpi, podobnie jak jego mocni rodacy – Ivan Dodig i Ivo Karlović. Można przypuszczać, że skład uzupełni Borna Corić, juniorski mistrz ostatniego US Open.

We wrześniowych barażach o utrzymanie się w grupie światowej zagrają takie potęgi jak Serbia i Hiszpania. Serbowie bez Novaka Djokovicia w składzie ulegli Szwajcarom (z Federerem i Wawrinką) a Hiszpanie bez Nadala i Ferrera nie sprostali Niemcom. Z gry wypadli też Australijczycy. Natomiast w gronie ćwierćfinalistów zobaczymy np. Kazachstan (dość prosty przeciwnik dla Szwajcarów, o ile znów Helweci wystawią najlepszy skład) i po raz pierwszy w historii: Japonię. Dalekowschodnia ekipa wygrała z Kanadą pod nieobecność Milosa Raonicia.